Брзо и вкусно јадење: Макарони со кашкавал

Брзо и вкусно јадење: Макарони со кашкавал

Брзо и вкусно јадење. Макарони со кашкавал.

Состојки:

  • 2 пакувања макарони (800 гр)
  • 1,5 л млеко
  • сол
  • 140 гр топено сирење
  • 400 кашкавал

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа