Предјадења

Предјадења

Направете вкусни крокети од пире од компири: Се топат во уста!

Направете вкусни крокети од пире од компири: Се топат во уста! Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Главни јадења, Предјадења

Телешка чорба со зеленчук

Вкусна чорба…   Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на […]

Предјадења

Здрава пилешка чорба со ѓумбир

Ви донесуваме рецепт за закрепнувачка и здрава пилешка чорба со ѓумбир, која ќе ви ја врати силата после напорен работен ден. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 […]

Главни јадења, Предјадења

Брза чорба од домати: Потребни ви се само 2 состојки и зачини

Брза и вкусна чорба од домати. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења, Предјадења

Лесен ручек: Крем супа од домати

Исчистете го вашето тело од тешка празнична храна со оваа единствена чорба. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: Чоколадни мафини Капкејк мафини Ултра брзи пица мафини Мафини од банани Брзи овесни мафини ВИДЕО: Мафин рози од јаболко

Видео, Главни јадења, Предјадења

Вкусна и здрава: Свечена чорба од карфиол

Уживајте во празничен рецепт за вкусна и здрава чорба од карфиол. Начинот на подготовка погледенте го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: https://youtu.be/Yl49aai5u34 Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите […]

Видео, Предјадења

Предјадење со варени јајца – брзо и вкусно

Направете вкусен ролат со варени јајца. Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос

Видео, Главни јадења, Посно и веге, Предјадења

Витаминска чорба која ќе ви даде енергија – одлична за опоравување од тешка храна

Витаминска посна бомба која ќе ве закрепне… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: […]

Предјадења

Домати полнети со фета: За крцкав вкус додајте сланина и запечете во рерна – одлично предјадење

Одлично предјадење за секаква прилика. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка […]

Предјадења

Едноставна за подготовка за вкусна пилешка супа

Едноставна за подготовка за вкусна супа.   Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт […]