Салати

Видео, Салати

Грчки ветер: Фантастична салата – комбинација од ѕаѕики, макарони и варени јајца

Брза и освежувачка оброк салата. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт […]

Салати

Вкусна и освежувачка салата со фета

Вкусна и освежувачка салата. Добар апетит! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко […]

Главни јадења, Салати

Оброк салата од туна и компир

Вкусна салата со компир и туна. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова […]

Салати

Ви требаат малку пари и 3 состојки: Брза крем салата

Направете посебна крем салата, многу лесна и евтина. Се ренда и меша целерот со ситно сечени ореви, се меша со павлака, се лади и служи. Добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена […]

Видео, Салати

Како да сочувате кисела зелка во текот на цела година – видео рецепт

Многу едноставно и лесно се спрема, кисела зелка ќе имате и преку лето, односно преку цела година.Потребни ви се измиени и исушени тегли од 1 кг, може и поголеми, како и капачиња. За овој начин на подготовка ќе ви треба и големо тенџере или лонец. Деталите за подготовка погледнете ги […]

Салати

Витаминска салата

Направете вкусна салата со пиперки, домати, плечна, краставица, кашкавал, масло и оцет. Се сече се, се цеди пченката и се додава, се става оцет, масло и зачини. Можете од секоја намирница да ставите по едно парче или повеќе, во зависност од тоа колку членови ќе јадете. Се меша и јаде. […]

Салати

Грчка салата

Оригинален рецепт за вкусна грчка салата. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Салати

Мимоза салата

Вкусна салата мимоза. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Салати

Одличен прилог на главното јадење: Кремаста и освежувачка салата од ситно сирење со ореви и краставици

Надополнете го главното јадење со оваа вкусна салата. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен […]

Видео, Салати

Најдобар начин да ги искористите јајцата од Велигден: Направете вкусна салата

Еве одличен начин како да ги искористите јајцата од Велигден. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 […]