Десерт готов за 20 минути

Десерт готов за 20 минути

За сите кои немаат насит на чоколадо. Овој пат Готви.мк ви нуди десерт кој ќе биде готов за дваесетина минути, а ќе биде доволен за шест порции

Состојки:

  • 500 гр темна чоколада (60 отсто какао)
  • 150 грореви, лешници или бадеми по избор
  • 50 грсуво овошје

Начин на подготовка:

  1. Растопете го чоколадото на пареа.
  2. Потоа сипете го на хартија, па одозгора ставете ги бадемите, лешниците или оревите по избор.
  3. Ставете ги најгоре и замрзнатите овошни плодови и оставете го десертот во фрижидер.

 Поврзани вести на Gotvi.mk:

Конечно: Највкусниот десерт за кој даваме куп пари:  Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет – колач без печење, совршен за горештините

Торта „Мрзлива домаќинка” – смешно име, одличен вкус

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Ледено уживање – Брз десерт во чаша

 

singlepost_text