Видео

Видео, Десерти

Чоколаден колач од 2 состојки без печење: На брзина измешајте ги намирниците и изладете, никогаш полесно до вкусен десерт

На брзина измешајте ги намирниците и изладете, никогаш полесно до вкусен десерт. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

За помалку од половина час: Сочно пилешко од неколку состојки

Сочно пилешко од неколку состојки. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Салати

Цвекло без конзерванс – здрава и вкусна салата

Без конзерванс, како да сочувате цвекло за зима. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Десерти

Крцкави, меки и нежни, се топат во уста – рецепт за Рафаело топчиња

Крцкави, меки и нежни. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Домаќинска пита од компири и сирење, без квасец и јајца: Не ви треба рерна

Домаќинска пита од компири и сирење.   Добар апетит! https://youtu.be/xVFSYM6oNJY Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Наједноставниот рецепт за ручек, штеди време и пари

Ова е наједноставниот рецепт за ручек. Секој залак се топи во уста. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Јеца“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Десерти

Едноставен, брз, евтин колач од чоколадо и џем

Едноставен, брз, евтин колач од чоколадо и џем. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: https://youtu.be/o6nxAcHNLNk Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Одличен рецепт за Цезар салата

Одличен рецепт за Цезар салата. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги […]

Видео, Главни јадења

Карфиол со лук и павлака

Еве како да подготвите здрав и вкусен ручек. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко […]

Видео, Десерти

Луд колач со 4 вкусни полнења: Задолжително пробајте

Едноставна подготовка за вкусен колач… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко