Author: Готвимкд Editor

Видео, Главни јадења

Косовска излеана пита – преполна со фил

Традиционален рецепт за косовска пита. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“: https://youtu.be/xkXyG_2g1qA Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен […]

Видео, Главни јадења

Пита од готови кори – мека и вкусна, баш како домашна

Еднакво добра и вкусна како и домашна… Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз […]

Десерти

Наполеон топчиња: Ситни колачи од плазма, млеко и чоколадо – се топат во уста

Ситни колачи од плазма, млеко и чоколадо – се топат во уста… Уживајте! Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за […]

Десерти

Највкусните чоколадни бомбици од само 4 состојки

Рецепт за највкусните чоколадни бомбици од само 4 состојки. Уживајте! Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко […]

Видео, Главни јадења

Германски ќофтиња: Супер идеја за ручек

Подгответе вкусни ќофтиња на германски начин. Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена […]

Десерти

Брзо, лесно, вкусно – Брауни колач готов за миг

Ако не сакате да миете садови, а обожавате брзи десерти, тогаш овој рецепт е идеален за вас! Уживајте! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги […]

Главни јадења

Пица од бајат леб

Направете пица од бајат леб. Добар апетит! Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – […]

Десерти

Сочен колач од портокал – 15 минути подготовка

Потребни ви 10-15 минути за подготовка и неколку едноставни намирници. Уживајте! Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или […]

Главни јадења, Салати

Направете сами намаз од мортадела и крем сирење

Направете сами намаз од мортадела и крем сирење. Добар апетит! Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко […]

Главни јадења, Салати

Вкусна оброк салата со пилешко и зеленчук

Вкусна оброк салата со пилешко. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен […]