Author: Готвимкд Editor

Видео, Десерти

Колач кој не дебелее – без брашно и шеќер

Колач кој не дебелее – без брашно и шеќер. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Јеца“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен […]

Видео, Главни јадења

Компир полнет со путер и сирење: Врвен специјалитет како од најдобрите ресторани

Од состојки кои сите ги имате дома направете печени компири со путер. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може […]

Видео, Десерти

Не фрлајте кора од лубеница: Направете домашно слатко од само 3 состојки

Направете домашно слатко од лубеница. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Видео, Главни јадења

Пилешко во сос од јогурт: Пред печење месото извалкајте гоо во малку поинаква смеса за пох – резултатот ќе ве воодушеви!

Пилешко во сос од јогурт – брз и едноставен рецепт. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог […]

Главни јадења

Плескавици од тиквици: Во смесата додајте ја оваа состојка за уште побогат вкус

Едноставен рецеп за тиквици кој сигурно ќе ви се допадне. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]

Видео, Главни јадења

Највкусниот компир од рерна со крцкава сланина – оброк кој ќе го обожавате!

Едноставно, а вкусно јадење. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Вкусна и лесна чорба со пилешко и пченка

Вкусна и лесна чорба со пилешко и пченка. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт […]

Видео, Десерти

Кикирики топчиња од 5 состојки: Готови за 10 минути!

Кикирики топчиња без печење. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети […]

Главни јадења

Лажна пица маргарита: Се подготвува во тава за 10 минути

Вкусна лажна пица… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Ролат од тиквици со шунка и крем сирење: Не се знае дали е поубав на изглед или вкус

Ролат од тиквици – супер предјадење! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]