Tips & Tricks

Tips & Tricks

Правило за вкусна запршка – Ручекот ќе има супер вкус и арома

Црвениот пипер има супер вкус и дава арома на многу ручеци и чорби, па со него стануваат три пати повкусни. Секогаш црвениопт пипер ставајте го во брашното, откако тоа убаво ќе се запржи. Така вкусот на запршката ќе биде совршен.   Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од […]

Tips & Tricks

Домашна смеса за оток – Ја намалува и болката

Ако имате оток, помага една намирница од кујната. Се прави облога од сиров компир кој се ренда и се прави од него каша. Вториот ден ставете облога од све изгмечен компир со листови кељ. Помага да се намали и отокот и болката.   Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се […]

Tips & Tricks

За да не се згусне и залепи оризот – Ставете една намирница со него

Ако сакате оризот да биде совршено сварен, без да се згусни и залепи, има мал трик. Се што треба е во оризот со вода, да додадете и лимонов сок. Вака ќе се двои секое зрно и лимонската киселина ќе спречи да се лепи оризот. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:Баклава Баклава со вишни Трилече […]

Tips & Tricks, Видео

Оваа техника ќе ве воодушеви: Бојадисување јајца на пареа

Брзо и лесно до совршени Велигденски јајца. Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог: https://youtu.be/P1HOmZPFoU0 Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем […]

Tips & Tricks

Нема да пукне ниедно јајце при варењето со мал трик

Кога вариме јајца, често се случува некое од јајцата да распука. За да немате распукани јајца следниот пат кога ќе варите, употребете мал, а моќен трик. Ставете малку сол во водата која зоврива. Доволно е прстофат сол за ниедно јајце да не пукне.   Повеќе на Готви.мк: Салата со маслинки […]

Tips & Tricks

Ни зеленчукот ни месото нема да се лепат при пржење – Трикот е едноставен, нема загорени тави

Сите понекогаш пржиме храна, иако печената или варена е поздрава опција. Ако сакате она што го пржите, без разлика дали е месо, или пак некој зеленчук, да не се лепи, и да не остане повеќе од него на тавата, има мал трик. Земете ја тавата и ставете ја да се […]

Tips & Tricks

Решава многу проблеми но има една цака – Лененото семе е здраво ако се внесува вака

Лененото семе е многу корисно, помага на цело тело, за многу оштетувања. Не чува од слободни радикали, помага и за системот за варење, да спречуме болка, надуеност, гасови и грчеви. Сепак, има еден начин за негово правилно внесување. Секогаш треба да биде сомелено, и да се меле пред внесување во […]

Tips & Tricks

Нема да пукне ниедно јајце – Колку време се варат меко, колку тврдо варени јајца

Сите сакаме совршено варени јајца, а има мали трикови за варењето. За да не распукаат се става прстофат сол или лаица до две оцет во водата. Јајцата ќе бидат меко варени ако ги варите само околу три минути во врела вода. Јајцата ќе бидат тврдо варени ако ги варите околу […]

Tips & Tricks

Месото во сос брзо се расипува – Колку дена е безбедно за јадење

Јадењата со месо можат да се јадат до пет дена по подготовката, со правилно чување. Се чуваат во ладилник на 8 степени, не се оставаат на трпеза или на дневна температура ни малку по јадењето. Месото во сос треба да се изеде за два три дена, зошто побрзо се расипува. […]

Tips & Tricks, Видео

8 кулинарски трикови кои морате да ги пробате (Видео)

Уживањето во кулинарските специјалитети може да биде уште поголемо ако примените неколку корисни совети. Погледнете го видеото, применете ги советите и времето кое го поминувате во кујна претворете го во забава! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која […]