Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините

Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините

Направете колач со бела и црна чоколада за многу кратко време. Еве го рецептот:

Состојки:

  • 300 гр црна чоколада
  • 300 гр бела чоколада
  • 1 конзерва млеко
  • 6-7 парчиња кекс

Начин на подготовка:

  1. Во црното чоколадо ставете половина млеко, па ставете во микро да се соедини и стопи. Кексот издробете го на покрупни делови и додадете го. Ставете го сето тоа во тепсија да се стегне.
  2. Потоа растопете ја белата чоколада, и остатокот од млекото и растопете ја во микро, па ставете ја преку црната чоколада.
  3. Замрзнете во фрижидер.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус

Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text