Автентичен рецепт за босанска пројара

Автентичен рецепт за босанска пројара

Специјалитет на босанската традиционална кујна! Пројарата подготвена по овој едноставен рецепт е највкусна.

Автентичниот рецепт за босанска пројара погледнете го во видеото на домаќинката Раза Сејдиќ која ги открива тајните за добра подготовка:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта