Чистењето на шпоретот веќе никогаш нема да ви биде НОЌЕН КОШМАР! Овој ТРИК ги решава сите ваши проблеми!

Чистењето на шпоретот веќе никогаш нема да ви биде НОЌЕН КОШМАР! Овој ТРИК ги решава сите ваши проблеми!

Чистењето на решетките на шпоретот е вистински ноќен кошмар за секоја жена, а ние ви пренесуваме едноставен начин како вашата рингла повторно да свети.

Сега можете да го исчистите валканиот шпорет за само неколку секунди со помош на овој трик! Веќе нема да се нервирате и да трошите часови во чистење на масните површини.

За беспрекорен сјај на шпоретот потребни ви се пластична кеса која може да се затвори и амонијак. Ставете ја решетката во кеса, испрскајте со амонијак, затворете ја кесата и оставете да преноќи.

За детално упатство, погледнете ја снимката подолу:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text