Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Ние во Gotvi.mk сметаме дека за оставање на цигарите е потребна пред сè волја, а можеби и стручна медицинска помош, но го најдовме овој рецепт кој сепак ќе го споделиме со вас, па вие одлучете дали ќе го пробате или не.

Според љубителите на природната медицина, овој чај помага за да се откажете од цигарите.

Еве како да го направите:

Земете по 100 грама овес, јачмен, ’рж и просо и ставете ги во тава. Прелијте ги со 1 литар зовриена вода и нека вријат ги на благ оган 10 минути. Потоа ставете капак на тавата и завиткајте ја во ќебе, за чајот да остане што е можно подолго време топол.

По 24 часа, исцедете ја течноста и пијте по половина чаша (100 милилитри) пет пати на ден, се додека не осетите одвратност кон пушењето.

Според љубителите на природната медицина, овој чај треба да се пие отприлика 20 дена.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

Превземено од Прес24