Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Овие брускети се одлични кога ви се јаде нешто диетално, а хранливо или кога сакате да приготвите нешто брзо за себе или за вашите гости.

Се прави за 10 минути, а можете да ги земете со себе за на работа како вкусна и лесна ужинка.

Состојки:

  • 1 багет леб
  • 5 домати
  • сол
  • оригано
  • маслиново масло

Деталите погледнете ги во видеото:

Повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Зелка на поинаков начин

Бујурди – топено сирење

Брускети помодоре

ВИДЕО: Посно и брзо – Како да направите домашен хумус намаз

Брзо мезе за ненајавени гости

singlepost_text