ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

„Успеавме!!! Својата страст кон здравата храна Јелена и јас ја преточивме во ресторан кој ќе се вика Eqvita“, напиша вчера на својата официјална Facebook страна тенисерот број 1 во светот, Новак Ѓоковиќ.

Официјалното отворање на овој ресторан кој се наоѓа во Монте Карло ќе биде за неколку недели, а брачната двојка Ѓоковиќ го претстави ресторанот на најблиските роднини и пријатели. Тие се заблагодарија на целиот тим кој работи на овој нивен проект.

Погледнете како ќе изгледа Eqvita, па кога ќе имаме можност, зошто да не пробаме и од специјалитетите во ресторанот 🙂

Новак Ѓоковиќ Eqvita 2

Новак Ѓоковиќ Eqvita 3

Целата фотогалерија погледнете ја тука

Отворена првата вегетаријанска месарница! Инфо тука

singlepost_text