ФОТО: Имала 146 килограми – сега е фитнес модел

ФОТО: Имала 146 килограми – сега е фитнес модел

37-годишната Сара Меганусон од Шведска имала 146 килограми и за малку паднала во очај. Девојката решила да биде упорна и да си го промени животот од корен.Таа започнала да вежба и да се храни здраво. Брзата храна ја заменила со овошје и зеленчук, почнала да оди во теретана. Вели, килограмите ги добила откако ги родила децата, но се решила дека ќе успее да ослабе.

Таа своите успеси ги бележи на Инстаграм.

Ова е уште една во низата девојки кои се доказ дека упорноста се исплати.

Повеќе вести на Готви.мк

Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Принцот Хари е на диета – Еве што не смее да јаде

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text