Принцот Хари е на диета – прочитајте што не смее да јаде

Принцот Хари е на диета – прочитајте што не смее да јаде

31годишниот Британски принц Хари, второто дете на принцот Чарлс и Леди Дајана од минатата недела е на диета, пренесува Daily Mail.

Во текстот се наведува дека Принцот подолго време се консултирал со нутриционист како да стигне до совршено тело.

На крајот, одговорот бил најден во млечните производи. Принцот Хари е на диета која ги исклучува млекото и сите производи од млеко.

Принцот многу ретко го пропушта својот дневен термин за одење во теретана, наведува весникот.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Џејми Оливер чека петто дете

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

 

ФОТО: The Royal Family on Facebook

singlepost_text