Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори

Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори

Познатата српска пејачка Лепа Брена ја прашале што е по националност, а нејзиниот одговор стигна во сите медиуми ширум регионот.

„Јас сум Југословенка, тоа е мојата определба и идеја“, рекла таа.

Додала дека само покојниот татко и мајка и ја нарекувале Фахрета, додека сите останати Брена.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Принцот Хари е на диет – Еве што не смее да јаде

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

 

Преземено од Прес24

singlepost_text