Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

За сите мераклии на домашната скара, а особено домашните хамбургери или пилешки специјалитети, Gotvi.mk предлог за супер брз и вкусен сос.

Потребно ви е: кечап, мајонез, сенф, буковец и лук во прав. Измешајте ги добро состојките и имате готов домашен сос.

И толку, работата е завршена 🙂 Овој сос одлично оди во комбинација со домашен хамбургер, пилешки стек, пилешки прсти итн.

Пикантноста на сосот зависи од тоа колку буковец ќе му ставите.

Прочитај поврзани рецепти:

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Шарска плескавица

Паста и сос по домашен рецепт

Шпагети во бешамел сос – одлично мезе со фудбал и пиво

СОВЕТ: Како да направите добра маринада за скара на жар

singlepost_text