Солени коцки со шунка и кашкавал – брзо и вкусно јадење (Видео)

Солени коцки со шунка и кашкавал – брзо и вкусно јадење (Видео)

Подгответе вкусни солени коцки со шунка и кашкавал, се прават за миг!

Состојки:

  • 350 гр брашно
  • 2 јајца
  • 1/2 лажичка сол
  • 200 мл топло млеко
  • 1 лажичка шеќер
  • 20 гр свеж квасец
  • 60 мл масло
  • 150-200 гр шунка
  • 200 гр кашкавал
  • сусам за посипување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text