Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Оваа свежа салата е идеална како замена за класична вечера. Дополнително, комбинацијата од свежа брокула, рукола и авокадо е една од најдобрите количини за внес во организмот на потребните минерали и витамини. Прочитајте го рецептот на Ана.

Состојки:

  • брокула
  • рукола
  • авокадо
  • домат
  • зачини по вкус

Начин на подготовка:

  1. Брокулата обарете ја на пареа неколку минути или сварете ја по желба
  2. Руколата исчистете ја на ливчиња и убаво измијте ја.
  3. Авокадото го лупиме и сечкаме на коцки.
  4. Доматот измијте го убаво и исечкајте го на коцки.
  5. Наредете во сад за салата и зачинете по вкус.

На здравје!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Повеќе рецепти за салати

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Зелена салата со сирење и џем од јагоди

Еве како треба правилно да се мие зелената салата

Салата Примавера

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

singlepost_text