Во вторник имала 72 килограми, во недела 68: Нема сомнение, оваа билка е магична

Во вторник имала 72 килограми, во недела 68: Нема сомнение, оваа билка е магична

Многумина од нас го користат магдоносот како билка за слабеење, бидејќи е и зрав и навистина ефикасен.Ослободува и од отоци, инфекции на уринарниот тракт, како и други потешки здравствени проблеми.

Овој рецепт е популарен на Балканот и помага здраво да слабеете.

Ви требаат 5 супени лажици иситнет магдонос и 1 литар вода.

Се става магдоносот во вода, се поклопува и се остава да врие 20 минути.

Се цеди и се пие во текот на целиот ден.

Повеќе на Готви.мк:

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки