Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Неодамна објавивме на Gotvi.mk едноставен лек кој чини само 5 денари и со кој ќе се изборите против непријатната миризба на патиките, кондурите, балетанките… Детали прочитајте ТУКА

Дел од читателите велат дека е доволно редовно да се мијат нозете, дел да се купуваат поскапи обувки, а дел, пак, велат дека нема лек. Еве некои конкретни совети:

  • Обувките менувајте ги често. Ако ги носите повеќе од 8 часа, не ги облекувајте следниот ден.
  • Сода бикарбона. Да се користи само ако почнува да јавува непријатна миризба.
  • Бекутан бебешка пудра во комбинација со сода бикарбона. Се става во обувките ако јавува непријатна миризба.
  • Хлорамфеникол маст да се измачка на измиено, а да се аплицира помеѓу прстите на нозете. Читателот вели дека постапката се повторува најмногу до 5 дена и проблемот е решен.
  • Канестен маст. Ова е важно при габични инфекции.
  • Ставете ги навечер измиените нозе во топла вода со морска сол. По некое време смрдеата целосно исчезнува.
  • Лидера крем за стапала. Според упатството се мачка до 2 пати неделно на измиени нозе додека непријатната миризба не се изгуби.

Целата дискусија можете да ја проследите ОВДЕ

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња

singlepost_text