Брзо и едноставно: Какaо топчиња за десерт

Брзо и едноставно: Какaо топчиња за десерт

Вкусни какао топчиња за десерт…

Состојки:

 • 250 гр чајни колачиња
 • 35 гр какао
 • 100 гр кокосово брашно
 • 400 мл кондензирано слатко млеко

Начин на подготовка:

 1. Во блендер иситнете бисквити. Измешајте со какао во прав и половина од кокосовото брашно.

   

 2. Во сувата смеса додајте млеко додека не добиете леплива смеса.

   

 3. Од смесата направете топчиња и извалкајте ги во кокосово брашно. Пред послужување, изладете ги во фрижидер барем 30 минути.

Уживајте!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text