Колач со јагоди каков што не сте пробале! (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Колач со јагоди каков што не сте пробале! (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Подгответе брз и вкусен колач со јагоди по рецептот на Милица Михаиловиќ.

Состојки за кора:

 • 450 гр брашно
 • 1 кесичка прашок за пециво
 • 250 гр маргарин
 • 75 гр шеќер
 • 2 лажици кисела павлака
 • 5 жолчки

Состојки за фил:

 • 5 белки
 • 150 гр шеќер
 • 2 пудинга од ванила
 • 6 лажици масло
 • 400 гр овошје
 • 3 лажици гриз

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text