ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Најпопуларниот летен десерт е сладоледот. Но, доколку ви е смачено постојано да внимавате колку топки сте изеле, пробајте го овој рецепт на Ивана за овошен сладолед кој се прави многу брзо и без додавање на шеќер.

Ви требаат само банани, замрзнато овошје по избор и блендер во кој ќе ги ставите. На овој начин сладоледот ќе ви биде готов буквално за 5 минути. Колку што ви е потребно да сварите едно турско кафе 🙂

Погледнете го видеото:

Повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови погледнете тука

Прочитајте повеќе Gotvi.mk совети и рецепти:

Седумдневна диета со вашата омилена храна

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Овошно суши

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Чиа пудинг

Вафли за заљубени

 

Фото: Алисон Смит

singlepost_text