СПЕЦИЈАЛИТЕТ: Чикен стапчиња за насмеани лица во домот

СПЕЦИЈАЛИТЕТ: Чикен стапчиња за насмеани лица во домот

Брашно, јајца, презла, сол и бибер, пармезан и магдонос. Тоа е се што ви треба за совршени пилешки стапчиња со кој кујната ќе замириса неодоливо.Ова е се што ви треба:

 

 

 

@fullerfarmer’s kid-friendly Chicken Parmesan Sticks are baked instead of fried! [recipe link in bio]

A video posted by Food Network (@foodnetwork) on

Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text