Meat

Meat, Деликатеси

Деликатесен ручек: Компир со мелено месо и кашкавал

Компир полнет мелено месо и кашкавал за денешното мени. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта […]

Meat, Главни јадења

Подобро од пилешко со кари: Пилешко во бел кремав сос

Направете вкусно пилешко месо со бел сос. Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од […]

Meat, Главни јадења

Деликатесен ручек: Пилешко во сос од босилек

Направете вкусно пилешко со сос од босилек. Добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на […]

Meat, Главни јадења

Многу евтин ручек за 40 минути: Запечен карфиол со пилешко месо

Направете вкусен оброк-деликатес со карфиол. Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Meat, Главни јадења

Голем деликатес од малку состојки: Пилешко со павлака

Направете вкусно пилешко со павлака.   Прочитај Gotvi.mk рецепти: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко […]

Meat, Tips & Tricks

Ако месото е жилаво – Евтина намирница го прави меко и сочно

Ако месото кое сте го купиле е малку тврдо или жилаво, се што ви треба е еден трик. Ставете во шерпата малку сода бикарбона, така брзо ќе се развари и ќе омекне. Пробајте, длеува.   Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото […]

Meat, Главни јадења

Пилешко во сос на француски начин

Направете вкусно пилешко месо на Француски начин. Ви требаат четири пилешки карабатаци, пола шолја бело вино и 200 мл. супа од коцка. Ви требаат и брашно, две јајца, лимон, две лажици маргарин, лук, маслиново масло, сол и бибер и магдонос. Се валкаат карабатаците во брашно, сол и бибер, па матени […]

Meat, Главни јадења

Совршено за со компири: Пилешки стапчиња со пиперки

Направете пилешки стапчиња со пиперки. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка […]

Meat, Главни јадења

Ручек полн зеленчук и пилешко месо – Готов за 15 минути

Направете ручек за 15 минути. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на […]

Meat, Главни јадења

Пилешки ќебапи – Деликатесна смеса од малку состојки

Направете вкусни пилешки ќебапи. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за […]