Meat

Meat, Главни јадења

Пилешко полнето фета и спанаќ

Направете вкусно пилешко полнето фета и спанаќ. 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот […]

Meat, Главни јадења

Пилешки плескавици

Направете вкусни пилешки плескавици.   Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории

Meat, Главни јадења

Брз ручек: Ориз со зеленчук и пилешко

Направете рижото со зеленчук и пилешко. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако […]

Meat, Главни јадења

Шницли во јогурт и презла

Направете вкусно месо во јогурт. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате […]

Meat, Главни јадења

Деликатес: Пилешко во бел сос

Вкусно пилешко месо во бел сос. Добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот […]

Meat, Tips & Tricks

Месото не се зачинува додека се пече и пржи – Има еден начин да има силна арома и вкус

Ако сакате месото да добие совршен вкус и арома, има мал трик. Секогаш зачинувајте го порано, вечер однапред, или пак неколку час апред готвењето за да впие арома. Ако го зачините при пржењето или печењето, нема да впие толку силно од вкусовите и мирисите. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе […]

Meat, Главни јадења

Виршли во павлака

Направете вкусни виршли во павлака. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате […]

Meat, Tips & Tricks

Највкусно поховано месо – Не го заборавајте ова кога го вадите од ладилник

Кога поховаме месо, секогаш треба да обратиме внимание на неколку фактори од кои зависи и изгледот и вкусот. Секогаш земајте парчиња месо со иста големина, прецизно исечени, за исто да се испржат. Месото секогаш треба да стои на собна температура, па дури тогаш да се похова. Треба и малку да […]

Meat, Главни јадења

Зимски ручек: Зелка со суво месо

Направете вкусен ручек со зелка. 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако […]

Meat, Главни јадења

Пилешко во тава во сос од павлака, кари и сенф

Посебно пилешко во сос од павлака, кари и сенф. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко