Појадокот е најважниот оброк – почитувајте ги овие правила за здравје

Појадокот е најважниот оброк – почитувајте ги овие правила за здравје

Одамна се знае дека појадокот е најважниот оброк и не треба никако да се прескокнува.

Кафето се пие по појадокот, а со појадокот може да се напиете чај.Помеѓу првиот и вториот оброк направете пауза од 4 часа.

Не јадете и час до два пред спиење.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*