Направете сами Фереро топчиња! Брзи и вкусни…

Направете сами Фереро топчиња! Брзи и вкусни…

Направете сами Фереро топчиња!

Состојки за топчиња:

  • 300 гр лешници
  • 250 гр наполитанки со лешници
  • 150 гр чоколадо
  • 100 гр еурокрем
  • 250 гр маргарин

Состојки за глазура:

  • 200 гр чоколадо
  • 4 лажици масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text