Чекори за брашното долго да трае

Чекори за брашното долго да трае

Постојат неколку чекори за брашното подолго да трае и да не се создадат бубачки во него.
Секогаш купувајте колку што ви е потребно, не правете залихи.
Чувајте го на темно и ладно место.
Може и да го замрзнете.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text