Лута салата – прилог кој го надополнува секој ручек

Лута салата – прилог кој го надополнува секој ручек

За супер лут прилог кој се подготвува само за неколку минути можете да одберете зелени или црвени пиперки.

Состојки:

  • 4 печени лути пиперки
  • 2-3 чешниња лук
  • сол
  • масло
  • оцет

Начин на подготовка:

  1. Излупете ги лутите пиперки и исечете ги на коцки.
  2. Изгмечете го лукот и додајте го во сечканите пиперки.
  3. Додајте сол, масло и оцет по вкус.

Добар апетит!

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство