Брз појадок со туна салата

Брз појадок со туна салата

Вкусно и хранливо со неодолив шмек за сите љубители на вкусот на туна. Се прави брзо, а е појадок за двајца. Еве како да го подготвите:

Состојки:

  • 1 марула
  • 2 компира
  • 1 туна
  • маслиново масло
  • сол
  • неколку парчиња леб

Начин на готвење:

  1. Компирите ги вариме, а кога ќе бидат готови ги сецкаме на ситни коцки во сад за сервирање.
  2. Ја додаваме туната. Маслиново масло и сол по вкус.
  3. Парчињата леб ги подгреваме на тостер додека да станат крцкави.

Рецепт за туна салата со фетучини тука

Посни рецепти тука

Сервираме појадок за двајца кој зготвен со многу љубов 🙂

singlepost_text