Туна салата со фетучини

Туна салата со фетучини

Кога зборуваме за брза храна, јас го подразбирам овој ручек, вели Елена Трајковска Раткова, советник за исхрана во Wellness 24 Club 🙂 Се прави брзо и едноставно, додава Елена, а ручекот ќе ви биде готов за 10 минути.

Состојки:

  • туна конзерва цели парчиња
  • свеж спанаќ
  • 2 топчиња интегрални фетучини
  • ротквица
  • зачини и додадтоци: сок од лимон, ладно цедено маслиново масло, хималајска сол, црн пипер

Пријатен брз ручек! 🙂

*За подетални информации, совети или консултации со Елена Трајковска Раткова, советник за исхрана во Wellness 24 Club, контактирајте ја на нејзиниот Facebook профил или преку e-mail: etrajkovska@gmail.com

singlepost_text