Брзо посно предјадење за целото семејство

Брзо посно предјадење за целото семејство

Полнетите бабури може да бидат и посни доколку ги направите по следниов рецепт:

Состојки:

  • 4 бабури
  • 2 туни
  • 400 грама пченка
  • 2 млади кромитчиња
  • 1 марула
  • 1 лимон
  • сол и црн пипер

Начин на готвење:

  1. Бабурите ги миеме, чистиме и подготвуваме за полнење.
  2. Во сад ги ставаме туната, пченката која претходно сме ја свариле, младиот кромид исечен на тркалца, ситно исецканата марула, сокот од еден лимон и зачините. Ние употребивме Тимко туна во парчиња и Пекабеско замрзната пченка.
  3. Убаво промешуваме да се изедначи смесата со сите состојки и потоа ги полниме бабурите.

Повеќе посни и превкусни рецепти тука

Повеќе неодоливи рецепти во кои употребивме Пекабеско производи тука

Сервирајте по ваш вкус 🙂

 

ФОТО: Андриана Николоска