ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Дали знаете дека паштетата од туна можете да ја приготвите дома и тоа за 3 минути?

Во видеото Наташа ни го открива рецептот за кој ги употребува следните состојки: туна, намаз од сирење, капари, варено јајце, сол и бибер. Оваа паштета можете да ја направите и во посна варијанта.

За повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови кликнете тука

Прочитај поврзани рецепти:

Брз појадок со туна салата

Туна салата со фетучини

Брзо посно предјадење за целото семејство