Бомбици со банана и мелени бисквити готови за 10 минути!

Бомбици со банана и мелени бисквити готови за 10 минути!

Ќе добиете вкусни залаци за миг!

Не се мачете со правење рафаело топчиња, овие се многу подобри!

Состојки:

  • 200 гр кокос
  • 2 банани
  • 200 гр шеќер во прав
  • 200 гр мелени бисквити

Начин на подготовка:

  1. Испасирајте ги бананите и додајте шеќер во прав. Сè заедно добро измешајте. Ставете 100 гр кокос и мелени бисквити.
  2. Кога ќе добиете изедначена смеса, со раце обликувајте топчиња и извалкајте ги во останатиот кокос.

Уживајте во десертот!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text