Ќе ве освои на првиот залак: Полнета круна погача (ВИДЕО)

Ќе ве освои на првиот залак: Полнета круна погача (ВИДЕО)

Нема ништо поубаво од мирисот на домашно печиво…

Ако сакате на домашните и на гостите да им подготвите нешто посебно убаво и вкусно, оваа погача е вистинскиот избор:

Состојки:

  • 700 гр брашно
  • 3 јајаца
  • 240 мл млеко
  • 2 рамни лажици сол
  • 100 мл масло
  • кечап
  • 150-200 гр кашкавал
  • жолчка за премачкување

Деталите за подготовка на оваа погача погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

singlepost_text