НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Направете бомбици со смоки!

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Направете бомбици со смоки!

Направете вкусни и неодоливи солени бомбици со смоки. Ви требаат малку намирници и малку време, за супер деликатес.

Состојки:

  • 200 гр смоки
  • 150 гр кикиритки
  • 125 гр маргарин
  • сусам

Подготовка:

  1. Смоките се ставаат во блендер заедно со кикиритките.
  2. Се замесува смесата со маргаринот.
  3. Се обликуваат бомбици од смесата и се витка во сусам кој претходно ќе го пропржиме на малку масло.

Повеќе на Готви.мк:

Салата со многу зеленчук и кубети

Салата со маслинки и кубети

ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

singlepost_text