Салата со многу зеленчук и кубети

Салата со многу зеленчук и кубети

 Направете вкусна и освежителна салата со зеленчук и кубети.

Состојки:

 • 1 пакување кубети
 • 2 парчиња кашкавал
 • 1 домат
 • 1 краставица
 • неколку маслинки
 • 1 кромид
 • малку пченка
 • масло за јадење
 • сол
 • зачини по вкус

Начин на подготовка:

 1. Се исечете ситно и ставете во сад за салата, па додадете масло, сол и зачини по желба.

Поврзани вести на Gotvi.mk

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки