Едноставен и брз банана колач

Едноставен и брз банана колач

Едноставен и брз банана колач.

Состојки:

  • 15 гр желатин
  • 100 мл вода
  • 400 гр свежо сирење
  • 2 банани
  • чоколадо за украсување

Начин на подготовка:

  1. Растворете желатин во вода. Во еден сад ставете го сирењето, додајте ги исечканите банани и сè изматете со миксер. Додадете го набабрениот желатин и повторно изматете. 
  2. Излејте во огноотпорен сад и ставете во фрижидер неколку часа. Кога ќе се стврдне, одозгора нарендајте чоколадо и се исечете.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text