Диета со јогурт која топи килограми – ослабете ги стомакот, бутовите и задникот

Диета со јогурт која топи килограми – ослабете ги стомакот, бутовите и задникот

Јогуртот е еликсир за здравје, многу е вкусен и хранлив и помага за многу проблеми. Помага и за диета , а ова е менито за три дена, кое топи килограми.

За првиот ден за појадок изедете овошен или немасен јогурт, заедно со житарици.

За ручек зеленчук со маслиново масло и ориз, но не ставајте зачини освен сол и бибер малку.

За десерт овошен јогурт.

За вечера може да јадете салата.

Вториот ден за појадок краставица со јогурт. За ручек пилешко со маслиново масло и некој зеленчук, додека за вечера тестенини со едно варено јајце и јогурт.

Третиот ден јогурт со јаболков оцет и цимет за појадок, за ручек ослич со јогурт и за вечера шумско овошје со јогурт.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text