Павлаката превртете ја наопаку во фрижидер – Постои добра причина

Павлаката превртете ја наопаку во фрижидер – Постои добра причина

Ако сакате павлаката подолго да биде свежа и да издржи во ладилник, има еден трик кој секогаш успева.

Сè што треба да направите со отворената павлаката е да ја превртите наопаку кога ќе ја ставите во ладилник.

Така таа ќе биде двојно подолго свежа. Истото практикувајте го и со киселото млеко. Трикот е во тоа што на овој начин се создаа вакуум кој го продолжува рокот на нивната употреба.

Пробајте, успева!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Мусака со павлака

Вечера за 15 минути: Запечен леб со павлака и сусам

Шницли со сланина и павлака

Кајгана со босилек и павлака

Неодоливи мафини од проја со павлака

Зеленчук со павлака – нова ручек идеја со пет ѕвезди

Тестенини со павлака од рерна – вкусен ручек

Вкусен и брз ручек: Печурки со кашкавал во сос од павлака

singlepost_text