Вечера за 15 минути: Запечен леб со павлака и сусам

Вечера за 15 минути: Запечен леб со павлака и сусам

Вечера со која ќе ги израдувате децата…

Состојки:

  • стар леб
  • 2 јајца
  • 2 кисели павлаки Пекабела
  • 100 гр крем сирење
  • 100 гр кравјо сирење
  • сусам

Начин на подготовка:

  1. Исечете стар леб на парчиња со средна големина.
  2. Разматете павлака, јајца, крем сирење, кравјо сирење и натопете ги парчињата леб.
  3. Запечете во рерна на 180 степени 5-10 минути.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта