Кајгана со босилек и павлака

Кајгана со босилек и павлака

Фантастична комбинација од јајца, моцарела и кисела павлака.

Состојки:

  • 4 јајца
  • 3 лажици кисела павлака Пекабела
  • 60 гр моцарела
  • сол
  • бибер
  • 2 лажици путер
  • 1 лажица иситнет босилек

Начин на подготовка:

  1. Разматете јајца и кисела павлака додека не добиете изедначена маса. Измешајте моцарела и зачинете по желба. 
  2. Во тава растопете путер и додајте јајца. Мешајте постојано додека јајцата не се испржат. Пред крај додајте босилек. 
  3. Сервирајте ја кајганата со домати и сланина.

 

Добар апетит!

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text