Healthy food background

Намалете го нивото на пестициди во овошјето и зеленчукот – Да, можно е!

Овошјето и зеленчукот се извор на витамини и здравје и се препорачуваат во секојдневната исхрана. Сепак, она што го купуваме може да има и пестициди, па за да се храните здраво, ви нудиме решение со кое ќе го намалите нивото на пестицидите.Измијте го убаво овошјето и зеленчукот и потоа ставете ги во раствор од вода и јаболков оцет во сооднос 10:1.

Потоа измијте со врела вода.

Повеќе вести на Готви.Мк:

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви

ВИДЕО: Еве како да направите декоративна роза од домат за минута

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин

 

singlepost_text