ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

Искусните готвачи знаат како да си ја олеснат работата во кујна. Денес, во ова видео, ви откриваме трик како за нецела минута да излупите 3 тврдо варени јајца одеднаш:

Повеќе кулинарски трикови за повкусни јадење прочитајте тука

singlepost_text