ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин

Многу едноставен и брз начин, а рецептот е фантастичен. Направете печени јајца на Шкотски начин според насоките во видеото:

За повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови кликнете тука