Тајна на совршениот кадаиф – Вака нема да згрешите

Тајна на совршениот кадаиф – Вака нема да згрешите

Кадаифот е еден од највкусните десерти, а има неколку чекори да биде совршен.

Важно е да се исече ситно, а се става во шерпа кога ќе биде многу згареана.

Маргаринот кој го користите не треба да содржи сол.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт