Хот дог шпагети – одличен рецепт кој и дете може да го направи

Хот дог шпагети – одличен рецепт кој и дете може да го направи

Секогаш бидете инспиративни во кујната. Ви нудиме рецепт кој ќе го направите за помалку од 10 минути, а сите ќе ги остави без зборови.

Особено ќе ги обожаваат децата, па дури и големите деца 🙂

Потребни ќе ви бидат само 2 состојки и тоа: шпагети и виршли, како и тенџере за варење и вода.

Секоја виршла ја делите на еднакви четвртини и во секое парче прободувате по околу десетина несварени шпагети.

Ги ставате да се варат околу 7 до 8 минути и сервирате. Толку е едноставно 🙂

Деталите погледнете ги во видеото:

Погледнете повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови овде

Прочитај и:

ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини

Направете домашен песто сос со тестенини

Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Шпагети aлполи

Италијанско предјадење за цело семејство

Ориентални шпагети

Медитерански фусили

Јуфки трио формаџо

singlepost_text