Денеска внимавајте да не ви се случи ова во кујна – верувања за Петок 13

Денеска внимавајте да не ви се случи ова во кујна – верувања за Петок 13

Денеска е петок и тоа 13-ти. Според верувањата ова се смета за баксузен ден.

Внимавајте да не истурите сол, не поминувајте под скали, ако кажете нешто лошо чукнете во дрво.

Се смета дека денеска не треба да допрете буба-мара, и не треба да го прекрстувате приборот за јадење.

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која