Еве како да отворите тегла за секунда без мака

Еве како да отворите тегла за секунда без мака

Понекогаш се случува капачињата на теглите од мед или џем толку да се залепат, што e невозможно да ги отворите.

Но, постои фантастично едноставен, брз трик со кој ќе ја отворите секоја тегла за само неколку секунди!

Сè што треба да направите е кратко да го ставите делот на кој се наоѓа капачето под млаз врела вода. Топлината ќе го омекне она што го држи капачето и ќе ја отворите многу лесно.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text